Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Vlčí doupě - Stránka o vlcích

// Stránky momentálně procházejí rozsáhlou úpravou, a proto nemusí některé funkce dobře fungovat. Berte na to prosím ohled a v případě nutnosti mi můžete poslat mail na vlcidoupe@wbs.cz. --Admin

Stavy ve světě

imageV současné době žije na světě přibližně 200 000 vlků, přičemž v minulosti byla populace minimálně desetkrát větší.

imageVlčí populace na Blízkém východě a v Asii nejsou chráněné místní legislativou a na většině míst jich ubývá. Křížení se zdivočelými psy snižuje genetickou kvalitu populace. V Rusku vlci nejsou chráněni, ale jejich stavy se podle odhadů nezmenšují a žije zde v současnosti okolo 30 000 vlků. V Kazachstánu je jich přibližně stejně, v Mongolsku mezi 10 000 a 20 000. Středoasijské republiky Kyrgyzstán, Tádžikistán, Turkmenistán a Uzbekistán poskytují životní prostor pro asi 10 000 vlků. Čína má populaci více než 12 000 jedinců. V Indii jsou chráněni, ale v současnosti zde žije jen asi 1 000 kusů.

imageV Severní Americe žije stabilní populace v Kanadě, na Aljašce a v severních amerických státech (Yellowstonský národní park). Odhaduje se, že jde nejméně o 60 000 jedinců (minimálně 52 000 v Kanadě okolo 9 000 v USA).

imageVelmi malá populace vlků (řádově několik set jedinců) žije v Etiopii, Egyptě a Libyi.

Původní areál rozšíření hlavních poddruhů vlka obecného
 

Současný areál rozšíření žijících poddruhů vlka obecného

 

TOPlist
Použité zdroje: Wikipedie, wolf-paradise.blog.cz
Fotogalerie