Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Vlčí doupě - Stránka o vlcích

// Stránky momentálně procházejí rozsáhlou úpravou, a proto nemusí některé funkce dobře fungovat. Berte na to prosím ohled a v případě nutnosti mi můžete poslat mail na vlcidoupe@wbs.cz. --Admin

Stavy v Evropě

imageV západní Evropě vlk prakticky nežije. V Anglii vyhynul v roce 1486, ve Skotsku v roce 1743 a v Irsku v roce 1770.Ve Skotsku a ve Francii běží programy na jejich reintrodukci.

imageVětší populace přežívají ve Skandinávii (ve Švédsku žije asi 270 kusů, jsou i v Norsku a Finsku), jižní Evropě (Španělsku, Itálii, Řecku), Polsku, Slovensku.

imageV Německu byl poslední vlk zastřelen v roce 1904, od konce 20. století se tam však znovu objevují vlci z Polska - usadili se v saské Horní Lužici a začali se rozmnožovat. V roce 2012 žilo v částečně nevyužívaném vojenském prostoru u Rietschenu v devíti nebo deseti smečkách kolem 80 jedinců.

imageVe východní Evropě a na Balkáně nejsou chráněni a jejich stavy se snižují. Na mnoha dalších místech sice chráněni jsou, ale vlivem pytláctví a ztráty přirozeného prostředí jich také ubývá. Poměrně velkou populaci má Ukrajina a Bělorusko – dohromady asi 4 000 kusů – a to i přesto, že se v Bělorusku za mrtvého vlka platí poměrně vysoká částka. Vlkům se zde obzvláště daří v neosídlené zamořené zóně v okolí Černobylu. V Rumunsku žije asi 2 500 jedinců a jsou zde chráněni.

TOPlist
Použité zdroje: Wikipedie, wolf-paradise.blog.cz
Fotogalerie